Genç Denizli Projesi Nedir?
   Türkiye’de birçok önemli ‘ilk’e imza atan Başkan Nihat ZEYBEKCİ önderliğindeki Denizli Belediyesi, Denizli’de yaşayan gençlere Denizlili olma bilinci kazandırmak ve yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında kendilerini bilgilendirmek amacıyla Genç Denizli Kampanyasını başlattı. Tüm Denizli genelinde uygulanan bu proje, kısa süre içerisinde binlerce Denizlili genç tarafından benimsendi.
   Yaşadıkları kentte olan bitenden haberdar bir genç nesil oluşturmak amacıyla başlatılan Genç Denizli Kampanyası bu bağlamda tüm Türkiye’ye örnek bir proje durumunda.                
   Genç Denizli Projesi kapsamında her hafta 2 liseye giden Belediye başkanı Nihat ZEYBEKCİ öğrencilerle buluşup, gençlerin yaşadıkları kentle ilgili akıllarındaki tüm soruların cevaplarını en yetkili kişi olarak yanıtlıyor. Yapılan keyifli sohbetin ardından Başkan Nihat ZEYBEKCİ gençlere üzerinde ‘Ben Bir Genç Denizliliyim’ yazan Denizlispor forması ile o hafta oynanacak olan Denizlispor maç biletini hediye ediyor.
        
   Kimler Genç Denizlili olabilir?
   Genç Denizli projesi Denizli’de yaşayan 15–25 yaş arası tüm gençleri kapsamaktadır.
   Projemiz, sadece lise ve üniversite öğrencileri ile sınırlı kalmayıp, ilimizde yaşayan tüm gençlere hitap etmektedir.
 
   Genç Denizli Kartı Nedir?
   Denizli Belediyesi tarafından Denizli’de yaşayan gençler için Genç Denizli Projesi kapsamında hazırlanan Genç Denizli Kartı, Denizlili olmanın ayrıcalığını tüm gençlere yaşatan bir kart olarak tasarlanmıştır. Kimlik yerine geçmeyen bu kart, Denizli Belediyesi bünyesinde kurulan Genç Denizli Ofisi tarafından ilimiz sınırları içerisinde anlaşma yapılan giyim, gıda, teknoloji, eğitim, kırtasiye ve gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu sektörlerde üye kart sahiplerine indirim avantajları sağlamaktadır. Üye işyerlerinin camlarında bulunan stickerlarda belirtilen indirim oranından faydalanmak isteyen kart sahiplerinin alışveriş esnasında “Genç Denizli Kartını” göstermeleri yeterlidir. Ayrıca bu kart sahipleri “Genç Denizli” kapsamında düzenlenen tüm etkinliklerden ücretsiz olarak faydalanma hakkına sahiptir.   
 
   Genç Denizli Kartına Nasıl Sahip Olabilirim?
   Genç denizli kartına sahip olarak Denizlili olma ayrıcalığını yaşamak isteyen Genç Denizlililerin, tek yapması gereken; http://genc.denizli.bel.tr adresindeki ya da üye işyerlerindeki kart başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuruda bulunmaktır. Ayrıca Denizli Belediye binası içinde bulunan Genç Denizli Ofisine bizzat başvurarak da kart talebinde bulunabilirsiniz.  
 
 
 
   Genç Denizli Kartına Firma Olarak Nasıl Katılabilirim?
 
   Genç Denizli Kampanyasına destek vermek isteyen firmalar, http://genc.denizli.bel.tr adresinden, Denizli Belediyesi Genç Denizli Ofisinden ya da 261 43 62 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 
 
   Genç Denizli Projesini Destekleyen Kuruluşlar?
   Sadece Denizli’de değil Türkiye’de bir ‘ilk’ olan bu önemli projeye, Denizli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizlispor Kulübü, Denizli Ticaret Odası, Sanayi Odası, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Denizli Ticaret Borsası, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tam destek vermektedir.